20.9.16

סליייחה


אתמול קצת דיברנו בבית על סליחות. חודש אלול, עשרת ימי תשובה, יום כיפור שבפתח וכו' - איך אומרים הפריקים? "נפתחה שיחה" (גיס שלי, אל תעלב. ואם נעלבת - סליייחה). יש לנו כאן בבית שלושה ילדים, שהם מה שנקרא "טיפוסים מייצגים". קווי דמיון שמקורם בחינוך מהבית, אבל קווי אופי מולדים שלוקחים כל אחד מהם למקום הפרטי שלו.
יש כאן ילד אחד, מתבגר, שמאז ומתמיד ידע לבקש סליחה. יצויין שהסיבות שלו עימו, יש רגעים מאד מסויימים שבהם או לכבודם הוא מתנצל - אבל הוא יודע לעשות את זה - וזאת בעיני תכונה נהדרת.
וילדה, אמנם בת חמש אבל עם אישיות של בת 16, מתחילה להבין את המשמעות של סליחה, יש לה עוד דרך לעשות שם אבל אני סומכת עליה בעניין.
ויש עוד אחד. אישיות של מלך באדולינה, אגו של מלך באופן כללי. הוא, ימות העולם והוא לא יתנצל. עכשיו אבא שלי צוחק, נכון אבא?
בשיחה שנפתחה אתמול אצלנו בבית, דיברנו על ימי הסליחות כעל הזדמנות לכפר, להתנצל, אגב גם להתיר נדרים (רלוונטי במיוחד להם, שבמשך תקופה די ארוכה ודי בלתי נסבלת היו אומרים כל הזמן "תנדור"). אני, האמת, חושבת שהחודש הזה הוא חשוב, עבור הדברים הגדולים, ועבור ההתבוננות הפנימית ועבור המודעות העצמית, אבל בעיני, הוא לא יכול להוות תחליף להתנהלות יומיומית של לקיחת אחריות. מסר לעצמנו ולילדים... בעיקר לעצמנו, תכל'ס. בינינו - כמה מבוגרים שאתם מכירים באמת יודעים להתנצל? אתם יודעים?

חברים שלי, הלה מחפשת איש או אשת מכירות - אולי יתאים למישהו שאתם מכירים? מפנה אתכם למודעה שלה.

וגם - תראו את המודעה של פורום המשפחות השכולות - חשוב, מעניין, יכול להפוך את הראש קצת. ממליצה.

פינה של אסקפיזם להיום - הערב בחיפה יש אירוע פואטרי סלאם. מה זה? אז ככה (מתוך האתר של פואטרי סלאם ישראל): משוררים, שחקנים, ראפרים, מוסיקאים, מתכנתים, סטודנטים, רופאים מתמחים, נביאים, לוחמי חירות וכל מי שלא יכול לשבת בשקט, עולים בזה אחר זה על הבמה עם קטעי ספוקן-וורד, שירה מדוברת, נבואות זעם ומונולוגים מנבכי מוחם הפואטי. הקהל המסור הוא שקובע - מי נעם לאוזניו, ויעלה לבצע שיר נוסף פרי עטו.
זה בגדול. האמת שחשבתי ללכת. האמת שחשבתי להמליץ לכם. אבל אז גיליתי שאזלו הכרטיסים. שמחה בשבילם, מתבאסת בשבילנו. ובכל זאת - משאירה את ההמלצה הזאת כאן, כדי שאם טרם יצא לכם - תחשפו את עצמכם לדבר הגדול הזה. כנסו לאתר, תראו את לוסי איוב ממש בכניסה (כבר שלחתי אתכם אליה פעם ובכל זאת - מדהימה!) - לדעתי תתמכרו. 

ולסיום סיומת - שיר של יום חולין להיום Disturbed - The Sound Of Silence. קאבר מהמם, הזמנה מיוחדת של טוביה, קיבלת טוב, באהבה!

תהנו לכם, 


ושהיום הזה יהיה מעולה!
Loading...
Loading...